Řidičský průkaz skupiny B

Home Druhy výcviku Řidičský průkaz skupiny B

Řidičský průkaz skupiny B

Řidičské oprávnění skupiny B opravňuje k řízení motorových vozidel, jejichž maximální povolená hmotnost nepřevyšuje 3,5 tuny. S maximálně 8 místy k sezení, kromě místa řidiče.
K tomuto motorovému vozidlu smí být připojeno přípojné vozidlo o maximální povolené hmotnosti:

  1. nepřevyšující 750 kg.
  2. převyšující 750 kg, pokud nejvyšší povolená hmotnost této jízdní soupravy nepřevyšuje 3 500 kg, nebo
  3. převyšující 750 kg, pokud nejvyšší povolená hmotnost této jízdní soupravy převyšuje 3 500 kg, ale nepřevyšuje 4 250 kg, jedná-li se o řidičské oprávnění v rozšířeném rozsahu.

Věk

Věkovou hranicí pro získání řidičského průkazu skupiny B je 18 let. Začít můžete již v 17 letech, ale výcvik můžete ukončit nejdříve v den svých 18. narozenin.

Cvičná vozidla

Výcvikovými vozidly naší autoškoly jsou vozidla Ford Focus – r.v. 2014, 2007, 2007, 1999, Ford Galaxy, Škoda Fabia. Tyto automobily jsou v provedení hatchback nebo kombi. Toto auto sice vypadá opravdu většího typu ovšem délkou není o moc delší, než například Škoda Octavia sedan. Svou délku toto vozidlo kompenzuje svou skvělou ovladatelností a manévrovatelností, tudíž je toto vozidlo vhodné pro řidiče začátečníky.

Doba trvání kurzu

4 – 8 týdnů (individuální řešení pro každého).

Výuka a výcvik

Praktický výcvik – jízdy: 28 vyučovacích hodin (14 jízd po 90 minutách)
Údržba vozidla: 2 vyučovací hodiny (90 minut)

Závěrečné zkoušky pro řidičské oprávnění skupiny B

Zkouška začíná testem z pravidel provozu na pozemních komunikacích a zdravotnické přípravy. Na závěr se koná zkouška z praktické jízdy.

Cena kurzu

Cenu kurzu naleznete v sekci Ceník a jednotlivých pobočkách autoškoly.
V ceně kurzu výukové CD „Autoškola? Pohodlně!” od Zdeněka Schrötera, také nabízíme možnost dokoupení učebnice. Tyto materiály obsahují témata jako ovládání a údržba vozidla, teorie a zásady bezpečné jízdy, předpisy o provozu vozidel, zdravotnická příprava a na závěr si své dovednosti můžete zopakovat a vyzkoušet na vzorových testech.

Přihláška ke stažení

Aby jste mohli získat řidičský průkaz skupiny B (nový i vrácený) musíte přinést ještě před začátkem kurzu vyplněnou přihlášku (Žádost o přijetí k výuce a výcviku) a posudek o zdravotní způsobilosti.


download
Přihláška (Žádost o přijetí k výuce a výcviku)
– POZOR jedná se o oboustranný formulář

Přihláška musí být vytisknuta OBOUSTRANNĚ.
Při tisku vytiskněte nejprve první stranu, papír otočte, vložte zpět do tiskárny a vytiskněte druhou stranu.

 


download
Posudek o zdravotní způsobilosti

Prosíme, zkontrolujte si u lékaře kvalitu jeho razítka na žádosti o řidičské oprávnění a na posudku o zdravotní způsobilosti. Předejdete tak případným problémům na úřadu.

Kondiční jízdy

admin

Kondiční jízdy slouží ke zdokonalení již získaných řidičských dovedností pro osoby, které jsou držiteli řidičského oprávnění. Pokud patříte mezi řidiče, kteří již delší dobu neseděli za volantem, začneme od začátku a seznámíme Vás se všemi důležitými prvky pro ovládání vozidla,…

Read More