Řidičský průkaz skupiny A

Řidičské oprávnění skupiny A bez omezení umožňuje řídit jednostopá motorová vozidla (motocykly), o výkonu nad 35 kW. K motocyklu lze připojit postranní vozík.

Věk

Věková hranice pro získání řidičského průkazu skupiny A bez omezení je 21 let.

Doba trvání kurzu

4 – 8 týdnů (individuální řešení pro každého).

Výuka a výcvik

  • Praktický výcvik – jízdy: 13 vyučovacích hodin
  • Údržba a ovládání motocyklu: 1 vyučovací hodina (90 minut)

Závěrečné zkoušky pro řidičské oprávnění skupiny A

  • Test – pravidla provozu na pozemních komunikacích a zdravotnická příprava (zkouška se provádí na PC).
  • Praktická zkouška – testování žadatele o řidičské oprávnění z praktických jízd v silničním provozu.

Cena kurzu 6 500,- Kč ( včetně DPH )

V ceně kurzu výukové CD „Autoškola? Pohodlně!” od Zdeněka Schrötera, také nabízíme možnost dokoupení učebnice. Tyto materiály obsahují témata jako ovládání a údržba vozidla, teorie a zásady bezpečné jízdy, předpisy o provozu vozidel, zdravotnická příprava a na závěr si své dovednosti můžete zopakovat a vyzkoušet na vzorových testech.

Tyto studijní materiály jsou velice kvalitní vyrobené firmou Schröter, která se touto problematikou zabývá několik let a je českou jedničkou v tomto oboru.

Přihláška ke stažení

Aby jste mohli získat řidičský průkaz pro skupinu A bez omezení nebo řidičský průkaz skupiny B (nový i vrácený) musíte přinést ještě před začátkem kurzu vyplněnou přihlášku (žádost o řidičské oprávnění) a posudek o zdravotní způsobilosti.
(POZOR jedná se o oboustranný formulář).

Přihláška (žádost o řidičské oprávnění) – ke stažení ZDE
Přihláška musí být vytisknuta OBOUSTRANĚ. Při tisku vytiskněte nejprve první stranu, papír otočte, vložte zpět do tiskárny a vytiskněte druhou stranu.

Posudek o zdravotní způsobilosti – ke stažení ZDE
Prosíme zkontrolujte si u lékaře kvalitu jeho razítka na žádosti o řidičské oprávnění a na posudku o zdravotní způsobilosti. Předejdete tak případným problémum na úřadu.